گیاه رزماری  دکتر سینا و خاصیت ضد میکروبی

گیاه رزماری  دکتر سینا و خاصیت ضد میکروبی

 

امروزه داروهای آنتی بیوتیک مصرف بالایی در صنعت دارویی دارند و استفاده ی خود سرانه ی آن ها نیز بسیار رواج یافته است و افراد بدون اینکه از به عوارض و ضررهای اینگونه داروها آگاه باشند بدون تجویز پزشک آن ها را مصرف می کنند، اما باید بدانید که مصرف بیش از اندازه ی داروهای آنتی بیوتیک میکروب ها را قوی تر کرده و بعد از مدتی خاصیت ضد میکروبی خود را از دست می دهند به دلیل اینکه میکروب ها در برابر آن ها مقاومت پیدا می کنند.در واقع چای سبز دکتر سینا دارای این خواص است.

با توجه به این مسائل جای خالی داروهایی با عوارض کمتر و تاثیرگذاری بالا در بازار فروش دارو به خوبی دیده می شود، و پزشکان و محققان را به سمت و سوی استفاده از طب سنتی و داروهای گیاهی سوق می دهد، در این میان می خواهیم به بررسی گیاه رزماری و ضد میکروبی بودن آن بپردازیم، داروهای گیاهی به این دلیل در سالیان اخیر کمتر مورد استفاده قرار گرفته اند زیرا زمان بهبودی بیماری ها توسط گیاهان دارویی به مراتب زمان بر تر از داروهای شیمیایی ای است، اما فراموش نکنید که استفاده از گیاهان دارویی عوارضی مانند استفاده از داروهای شیمیایی را با خود به همراه ندارد.

تصویر شماره ۱

رزماری  دکتر سینا  و خواص ضد میکروبی آن در طب سنتی و در بین گذشتگان بسیار مورد استفاده بوده است، دانشجویان دانشگاه اراک که در زمینه ی رزماری و ضد میکروبی بودن آن تحقیق کرده اند و نتایج خود را درباره برگ گیاه رزماری و ضد میکروبی بودن آن در نشریه علوم پزشکی این دانشگاه به چاپ رسانده اند.

تصویر شماره ۲

در این تحقیقات از عصاره متانولی گیاه رزماری برند دکتر سینا استفاده شده است، تا حقیقت موضوع رزماری و ضد میکروبی بودن آن را به اثبات برسانند. عصاره ی متانولی عصاره ای است که با استفاده از متانول از گیاه استخراج می گردد و در درون خود تمامی ترکیبات موجود در گیاه را دارا می باشد و به آن علاوه بر عصاره ی متانولی عصاره ی تام نیز می گویند. در این تحقیقات از عصاره های رزماری با غلظت های ۱۰۰، ۲۰۰، ۴۰۰ و ۵۰۰ میلی گرم بر میلی لیتر استفاده شد.

برای بررسی عصاره رزماری و ضد میکروبی بودن آن  این عصاره ها به روش علمی چاهک بر روی باکتری های    استافیلوکوکوس اورئوس،اشرشیاکلی، باسیلوس سرئوس و آئروژینوزا انتشار یافتند و غلطت کشندگی و مهار کنندگی آن ها مورد بررسی قرار گرفت.

تصویر شماره ۳

در انجام این تحقیقات برای تعیین مینیموم غلظت کشندگی محصولات لاغری سینا یا همان MBC رزماری و همچنین تعیین مینیموم غلظت مهارکنندگی یا همان MIC این گیاه از روش میکروپلیت استفاده شد، در نتیجه ی این تحقیقات نشان داده شد که بیشترین اثر رزماری و ضد میکروبی بودن آن در غلظت ۴۰۰ میلی گرم بر میلی لیتر به دست می آید که بر روی دو باکتری  اشرشیاکلی و سودوموناس آئروژینوزا اثر حداکثری خود را نشان داد.

تصویر شماره ۴

در بررسی غلظت کشندگی و غلظت مهار کنندگی این عصاره نتایجی با این منوال به ثبت رسید:

عصاره ی متانولی گیاه رزماری در غلظت مهار کنندگی بر روی رشد این دو باکتری (  اشرشیاکلی و سودوموناس آئروژینوزا ) بین عدد ۶٫۲۵ الی ۱۰۰ میلی گرم بر میلی لیتر متغییر بوده است و همچنین غلظت کشندگی آن نیز بر روی این دو باکتری عددی بین ۱۲٫۵ الی ۲۰۰ میلی گرم بر میلی لیتر به ثبت رسیده است. اما علاوه بر تاثیر گذاری رزماری و ضد میکروبی بودن آن بر روی دو باکتری اشرشیاکلی و سودوموناس آئروژینوزا در نتایج نهایی تحقیق این گونه به ثبت رسید که عصاره ی تام گیاه رزماری بر روی باکتری های  اشرشیاکلی، استافیلوکوکوس اورئوس و سودوموناس آئروژینوزا خاصیت مهار کنندگی رشد باکتری ها را دارد. پس از این پس به جای استفاده از آنتی بیوتیک ها به راحتی می توانید عصاره ی زرماری و ضد میکروبی بودن آن را جایگزین نمایید.

چای دکتر سینا اصل , قیمت چای دکتر سینا , چای سبز لاغری دکتر سینا , دمنوش گیاهی دکتر سینا , ترکیبات چای لاغری دکتر سیناچای سبز سینا , دکتر سینا ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *