چرا باید چایی لاغری دکتر سینا مصرف کنیم؟

 

پژوهشگران خواص دارویی چای سبز  سینا را به دلیل میزان کافئین کمتر و داشتن موادی همچون کاتچین و آنتی‌اکسیدان تأیید کرده‌اند و معتقدهستند که آنتی اکسیدان های چای سبز  نسبت به آنتی‌اکسیدان‌های معروفی چون ویتامین‌های C و E بسیار قوی‌تر عمل می‌کند. امروزه در بسیاری از کشورهای جهان چای سبز با استقبال فراوانی روبرو شده ‌است دلیل این امر، آشنایی مردم دیگر کشورها با خواص دارویی این نوشیدنی است. به علت خواص دارویی این نوشیدنی پژوهشگران نوشیدن روزانه ۳ تا ۴ فنجان چای سبز را به منظورجلوگیری از ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها توصیه می­کنند.

تصویر شماره۱

دلایل اصلی مصرف چای سبز سینا از دیدگاه پژوهشگران به این شرح است:

  • خواص دارویی چای سبز و سرطان

نوشیدن چای سبز را عاملی برای جلوگیری از ابتلا به بیماری­های سرطان پروستات، سرطان سینه، سرطان تخمدان، تومور مغزی در کودکان، سرطان کیسه صفرا و مجاری صفراوی، سرطان روده بزرگ، سرطان ریه و سرطان مثانه می‌دانند.خواص دارویی این نوشیدنی برای مقابله با این بیماری وجود کاتچین و ویتامین های E,C است.کاتچین میزان آنزیم دی‌هیدروفولات را که سلول­های سرطانی برای رشد به آنها نیاز دارند، کاهش می‌دهد . کاتچین در چای سبز حدوداً پنج برابر بیشتر از چای سیاه می‌باشد ، همچنین  میزان تاثیرگذاری آنتی اکسیدان‌های موجود در چای سبز ۱۰۰ برابر بیشتر از ویتامین C و ۲۵ برابر بیشتر از ویتامین E است.

تصویر شماره ۲

دانشمندان انگلیسی ماده ای به نام “اپیگالوکاتچین سه گالیت” را در چای سبز شناسایی کردند که باعث محافظت از قلب و کاهش مرگ سلول ها پس از حمله قلبی یا سکته می­شود. پس ازحمله قلبی یا سکته پروتئینی به نام “استات یک”در درون سلول فعال می گردد که این ماده مانع از فعالیت این پروتئین می شود . پژوهشگران نوشیدن چای سبز را حتی پس از سکته قلبی نیز توصیه میکنند چراکه باعث تسریع در روند ترمیم سلول‌های آسیب دیده رگ‌ها و قلب می­شود.

وجود کلسترول بالا در خون نیز یکی از عوامل مهم در حمله های قلبی است . چای سبز به میزان قابل توجهی باعث کاهش میزان کلسترول بد و افزایش میزان کلسترول خوب می‌شود. به این ترتیب  با نوشیدن چای سبز یکی از مهمترین عوامل حملات قلبی را کاهش داد.

تصویر شماره ۳

  • خواص دارویی چای سبز و پوست و ترمیم زخم و سوختگی

یکی از عوامل مهم برای به تعویق انداختن روند پیری سلول‌ها آنتی اکسیدان‌ها هستند. وجود میزان قابل توجهی آنتی اکسیدان در چای سبز، باعث محافظت از سلول‌های پوست در مقابل رادیکال‌های آزاد و بطبع  مانع از بروز سرطان پوست، چروک خوردن پوست به ویژه پوست صورت می‌شود به همین دلیل  این نوشیدنی را  به عنوان داروی ضدپیری بشناسیم.

با توجه به  خواص دارویی چای سبز لاغری سینا مانندخاصیت  آنتی اکسیدانی و خاصیت ضد التهابی ، دارای تاثیر مثبت در درمان  چسبندگی های داخل شکمی و بهبود زخم های جراحی و سوختگی می باشد.

تصویر شماره ۴

  • خواص دارویی چای سبز و کاهش وزن

یکی از دارو های کاهنده وزن و بدون عوارض خطرناک چای سبز است. این نوشیدنی باعث سوزاندن چربی‌های اضافی در بدن می­شود.چرا که از انتقال قند در میکرو ارگانیسم‌های چربی پیشگیری می­کند. نوشیدن چای سبز در کنار یک برنامه غذایی مناسب و یک میزان فعالیت بدنی مناسب میتواند تاثیرات مشهودی در کاهش وزن داشته باشد.

براساس تحقیقات صورت گرفته چای سبز در صورتی که به همراه غذا مصرف شود، می‌تواند جذب چربی را کم و موجب لاغری شود.اما مصرف آن همراه غذا باعث ایجاد اختلال در جذب آهن غذا می­شود. بنابراین به  منظور کاهش وزن بهترین زمان برای نوشیدن چای سبز ، ۲ ساعت پس از وعده های غذایی و به همراه لیمو ترش است.

پژوهشگران خواص دارویی چای سبز را با توقف فعالیت آنزیم‌های تخریب کننده و تحلیل برنده غضروف مفاصل تعریف کرده اند که به عنوان دارویی برای کاهش خطر ابتلا به روماتیسم معرفی می‌کنند.

چای لاغری سینا ,قیمت چای سینا , چای سینا , دمنوش گیاهی لاغری دکتر سینا , چای سبز دکتر سینا اصل , چای دکتر سینا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *