چای سبز سینا چه خاصیتی دارد

چای سبز سینا چه خاصیتی دارد

 

در کشور هند منطقه ای وجود دارد به نام دار جینگ که در آن به علت فزونی کاشت چای سیاه در بهار به برداشت چای سبز می‌پردازند چای سبز سینا که از غنچه های گل برگ چای به دست می‌آید دارای طعم و مزه ای شیرین می‌باشد این چای در جنوب شرقی آسیا مخصوصا در کشورهای چین و ژاپن از طرفداران فراوانی برخوردار می باشد

فواید چای سبز فراوان می‌باشد که در مجموع مصرف آن برای بدن خوب و مفید می باشد نکته جالب در هنگام برداشت محصول چای سبز و عرضه آن به بازار این می باشد که پرز های موجود بر روی گلبرگ های چای سبز بر روی آن قرار می گیرد که فواید چای سبز را دو چندان می کند.

(تصویر۱)

خاصیت های چای سبز لاغری دکتر سینا چیست؟

خاصیت های چای سبز لاغری سینا فراوان می باشد که از جمله آنها می‌توان کاهش سکته های مغزی و قلبی, تعدیل فشار خون و کاهش کلسترول خون اشاره کرد اما خواص چای سبز به اینجا ختم نمی شود بلکه یکی از دلایل استفاده فراوان آن مخصوصا در نواحی آسیایی خواص ضدسرطانی این دم نوش گیاهی می باشد.چای سبز به دلیل جلوگیری از تولید شدن سلول‌های سرطانی از جمله سرطان پروستات سرطان روده و سرطان معده یکی از دمنوش های مفید در زمینه کاهش سرطان‌ها می‌باشد که توصیه می نمایید مصرف آن را به صورت روزانه و منظم انجام دهید.

(تصویر۲)

ترکیبات چای سبز سینا

کاتچین, پلی فنول و کافئین از جمله ترکیبات مهم چای سبز می باشند که این ترکیبات چای سبز و خواص آن را به شکل مناسبی بهبود بخشیده است .کافئین موجود در چای سبز ۱۵ میلی گرم در هر واحد می باشد که این میزان در چای ۲۰ گرم و در قهوه به ۴۰ گرم در هر واحد افزایش پیدا می کند. اما همواره سوالی که میان طرفداران استفاده‌کنندگان از چای سبز مطرح بوده است این است که چای سبز چه خاصیتی دارد بهتر است بگوییم که خواص چای سبز چیست؟ برای بهتر توضیح دادن مطلب فوق ابتدا آن را دسته بندی نموده و سپس به توضیح هر یک می‌پردازیم.

(تصویر۳)

الف- ضدویروس, باکتری و قارچ: مصرف چای سبز سینا باعث افزایش سیستم ایمنی در بدن می‌شود این افزایش سبب از بین رفتن ویروس ها و عفونت های باکتریایی در بدن می‌گردد علاوه بر این مصرف چای سبز باعث کاهش اشتها در بدن نیز می شود.نکته قابل توجه اینکه می‌کردند چای سبز در زمستان کمک بیشتری برای افزایش سیستم ایمنی در بدن می‌گردد و به افرادی برای جلوگیری از سرماخوردگی کمک فراوانی می کنند.

ب- سلامت پوست مصرف: یکی از عملکردهای مصرف چای سبز دکتر سینا جلوگیری از آفتاب سوختگی می باشد چرا که مصرف چای سبز عملکرد سلول‌های پوستی را بالا می‌برد و از صدمات پوست در برابر نور خورشید جلوگیری می نماید.

ج- سلامت لثه و دندان‌ها:به دلیل فلوراید موجود در چای سبز از تخریب دندانها جلوگیری شده و مانع رشد پلاک های دندانی نیز می شود از این رو مصرف چای سبز برای سلامت دهان و دندان مفید می باشد

د- استخوان های قوی :مصرف چای سبز دکتر سینا باعث افزایش تراکم استخوان ها می گردد و شکستگی‌های استخوانی محافظت می نماید همچنین مصرف چای سبز برای درمان بیماری آرتریت نیز مفید می باشد.

(تصویر۴)

نتیجه گیری

  • در کشور هند بیشترین میزان مصرف چای سبز وجود دارد و در هنگام برداشت محصول چای سبز پرزهای هایی بر روی آن باقی می مانند که باعث افزایش خاصیت آن میشود
  • چای سبز خاصیت های ضد ویروسی ضد باکتری و ضد قارچی دارد
  • چای مصرف چای سبز به سلامت پوست کمک فراوانی می کند
  • مصرف چای سبز باعث تحکیم استخوان های بدن می شود
  • سلامت دندان ها را با مصرف چای سبز تضمین کنید

چای دکتر سینا اصلقیمت چای دکتر سیناچای سبز لاغری دکتر سینادمنوش گیاهی دکتر سیناترکیبات چای لاغری دکتر سیناچای سبز سینادکتر سینا ,

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *