چای سبز سینا و خاصیت های آن چگونه است ؟

چای سبز سینا و خاصیت های آن چگونه است ؟

 

 • خواص دارویی چای سبز و استخوان‌ها

درصد بالای فلوراید در چای سبز مهمترین عامل در مقابل پوسیدگی و پوکی استخوان‌ها و دندان‌ها است.

 • چای سبز لاغری سینا در کاهش تری گلیسیرید

بعد از هر وعده غذایی تری گلیسیرید خون به سرعت افزایش پیدا می­کند ، کاتچین موجود در چای سبز سرعت فعالیت آنزیم لیپاز که باعث هضم و شکستن چربی­ها می­شود را کاهش میدهد و چربی خون با سرعت کمی بالا می رود.

تصویر شماره ۱

 • خواص دارویی چای سبز و رقیق شدن خون

کاتچین موجود در چای سبز با ممانعت از تشکیل مواد التهابی مانع لختگی در خون و باعث رقیق شدن خون می‌شود. این مواد التهابی در گوشت و سبزیجات روغنی غیر قابل اشباع نظیر ذرت و روغن سویا یافت می‌شوند.

چای سبز میزان متابولیسم چربی‌ها و هیدرات کربن را افزایش می‌دهد. تعادل این دو شاخص بدن را با ازدیاد یا کمبود چربی و هیدرات کربن روبه رو نمی‌کند.

چای سبز فعالیت سلول‌های مغز را تقویت و میزان «استیل کولین» در سلول‌های مغز را کاهش می­دهد.کاهش استیل کولین مانع از تخریب سلول‌های مغز و بروز بیماری آلزایمر می‌شود .

تصویر شماره ۲

 • خواص دارویی چای سبز و پارکینسون

عامل اصلی بروز بیماری پارکینسون تخریب سلول‌های مغز است آنتی اکسیدان‌های موجود در چای سبز سبز با به تعویق انداختن قرار گرفتن سلول‌های مغز در فاز پیری و فرسودگی مانع از ابتلا به پارکینسون می‌شوند.

نوشیدن چای سبز باعث از بین رفتن رادیکال‌های آزاد ایجاد شده توسط چربی‌های موجود در کبد می‌شود. این عملکرد مثبت، مانع از بروز بیماری‌های کبدی به ویژه سرطان کبد می‌شود.

تصویر شماره ۳

 • خواص دارویی و فشار خون

تغییر در ساختار دیواره سرخرگ‌ها مهم‌ترین علت بروز فشار خون بالا است. چای سبز با محافظت از ساختار دیواره رگ‌ها، مانع از بروز فشار خون بالا می‌شود.

 • خواص دارویی چای سبز و مسمومیت غذایی

کاتچین چای سبز باعث از بین بردن باکتری‌های مولد مسمومیت غذایی می‌شود.

 • خواص دارویی چای سبز و قند خون و جلوگیری از دیابت

پلی فنل‌ها و پلی ساکاریدهای موجود در چای سبز باعث کاهش قند خون می‌شود.نوشیدن چای سبز در جوانی باعث کنترل میزان قند خون و کاهش ابتلا به دیابت در کهنسالی می­شود..همچنین چای سبز از عوارض ناشی از دیابت مانند آب مروارید و بیماری های کلیوی جلوگیری میکند. کنترل فعالیت آنزیم آمیلاز نشاسته با سرعت کمتری میشکند در نتیجه قند خون با سرعت کمی بالا میرود.

تصویر شماره ۴

 • چای سبز و سیستم ایمنی

ویتامین Cموجود در چای سبز با تقویت سیستم ایمنی بدن، بدن را در مقابل بیماری‌های مختلف به ویژه بیماری‌های فصلی مانند سرماخوردگی و آنفلوآنزا در زمستان، اسهال و استفراغ در فصل تابستان و حساسیت‌های فصل پاییز، مقاوم می‌کند. در چین باستان برای افرادی که دائماً بیمار بودند، چای سبز تجویز می‌کردند.

 • خواص دارویی چای سبز و پیشگیری از بیماری های ایمنی

چای سبز با وجود ماده ای موسوم به EGCG از گسترش آنتی ژن هایی که موجب تحریک ایمنی بدن مانندالتهاب و تاثیرات آن بر روی پوست و سلول های مترشحه بزاق میشود ،میکاهد. در یک اختلال ایمنی خودکار، به نام سندرم شوگرن ، سلول های بزاق، هدف قرار گرفته و باعث خشکی دهان و در اختلالی دیگر، پوست هدف قرار گرفته و فرد مبتلا به سل جلدی می گردد.

 • خواص دارویی چای سبز و آسم

تئوفیلین موجود در چای سبز باعث آرامش و رفع التهاب و حساسیت دستگاه تنفس می‌شود

 • خواص دارویی چای سبز و تورم و عفونت گوش

برای بهبود عفونت گوش با نم دار کردن پارچه تمیزی با چای سبز و سپس تمیز کردن گوش با آن می‌توان تا حدی از عفونت کاست.

تصویر شماره ۵

 • خواص دارویی چای سبز و تبخال

تبخال عاملی ویروسی است و با چای سبز می‌توان روند بهبود آن را تسریع کرد. بدین صورت که محل مورد نظر را با چای سبز مرطوب کرده و صبر کنیم تا خشک شود و این عمل را سه بار در روز تکرار کنیم.

 • خواص دارویی چای سبز و مشکلات دهان و دندان

چای سبز بسیاری از باکتری‌های نامناسب که سلامت دهان و دندان را به خطر می اندازد را از بین می‌برد و بوی بد دهان و تنفس را برطرف می‌کند.

تصویر شماره ۶

 • خواص دارویی چای سبز و استرس

ترکیبی موسوم به «ال تیانین» موجود در چای سبز که نوعی اسید آمینه است، خاصیت آرام بخشی داشته و می‌تواند حالت تنش، افسردگی و استرس و هیجان را از بین ببرد..

 • خواص دارویی چای سبز و ایدز

اپی گالوکاتچین گالات موجود در جای سبز مانع از نشستن ویروس HIV روی سلول‌های سیستم ایمنی بدن می‌شوند و به عنوان مکملی برای جلوگیری از ابتلا به ایدز دانست.

 

چای لاغری دکتر سینا اصلقیمت چای سیناچای سینا , دمنوش گیاهی لاغری دکتر سینا , چای سبز دکتر سینا اصلچای دکتر سینا ,

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *