چای دکتر سینا و سلامتی

چای دکتر سینا و سلامتی

اغلب درباره موضوع چای و سلامتی بیان می­کنند که مصرف چای بخصوص چای سبز می­تواند بر سلامتی مفید باشد، ولی باید پرسید که به چه میزان مفید بود و چرا؟

تصویر ۱

مشخص‌شده است که چای سینا می­تواند در کاهش ریسک بیماری­های قلبی، سرطان و … نقش داشته باشد.
کی سان، استادیار دپارتمان تغذیه در دانشکده‌ی سلامت عمومی دانشگاه هاروارد، می­گوید که مصرف چای به‌ویژه چای سبز نمی­تواند مثل یک چوب جادو، جادوگری کند ولی می­توانیم آن را در یک رژیم غذایی سالم که حاوی غلات، ماهی، میوه، سبزی‌ها و گوشت قرمز کمتر است، بگنجانیم.

در فنجان چای سینا شما چه موادی قرار دارد؟
چای لاغری سینا حاوی مواد خاصی ازجمله پلی­فنول­هایی همچون کاتچین اپی کاتچین است که جزو مواد اصلی چای است که بیشتر در چای سبز و به مقادیر کمتری درون چای سیاه و قرمز یافت می­شود که باعث می­شود اثرات چای و سلامتی را کمتر درون چای سیاه و قرمز مشاهده کنیم.

عملکرد پلی­فنول
این مواد آنتی­اکسیدانی بوده و وظیفه خنثی­سازی اکسیدان­ها را که در طی واکنش­های سلولی تولید می­شوند را بر عهده‌دارند.
افزایش مقادیر اکسیدان­ها می­تواند برای مثال با حمله به دیواره سرخرگ­ها و رخداد بیماری­های قلبی، سلامت انسان را تهدید کند.

مدارک و شواهد موجود
در دانشکده سلامت عمومی دانشگاه هاروارد، بر اساس مطالعات طولانی‌مدت بر روی سلامت پرستاران و مردان حرفه­ای در حیطه پزشکی، برخی از بهترین مدارک ضمنی درباره اثرات چای سینا و سلامتی به‌دست‌آمده است.
محققان درواقع بامطالعه طولانی‌مدت این گروه­ها به این نتیجه دست پیدا کردند که افرادی که چای بیشتری مصرف می­کنند، ابتلا به دیابت در آن­ها کمتر خواهد بود که باوجود اثرات پلی­فنول­ها در تنظیم قند خون، این گزارش می­تواند درست تلقی شود.
درواقع با افزایش گلوکز خون، هورمون انسولین ترشح‌شده و باعث متابولیزه شدن گلوکز توسط سلول­ها می­شود و این پلی­فنول­ها هستند که باعث افزایش حساسیت سلول به انسولین می­شوند.
برخی از تحقیقات نیز نشان داده­اند که کاهش بیماری­های قلبی و عروقی می­تواند مرتبط با مصرف چای باشد که این امر با کاهش ریسک ابتلا به دیابت (یک عامل تعیین‌کننده در بیماری­های قلبی و سکته)
همسو هستند.
نیز درون چای دکتر سینا موادی هستند که نتیجه مصرف آن­ها، کاهش فشارخون و بهبود کلسترول خواهد بود.

تصویر۲

نتیجه­گیری
افزایش اثرات چای و سلامتی، درنتیجه مصرف منظم چای می­تواند باشد ولی اینکه آیا چای خود به‌تنهایی در این امر دخیل است یا نه و اگر جواب مثبت با چه عملکردی این کار را انجام می­دهد، هنوز مشخص نیست.
چای به‌خودی‌خود ضرری ندارد اما نتیجه مصرف زیاد نوشیدنی­های کافئین دار، عصبی شدن است.
مصرف چای برای داشتن یک زندگی سالم مناسب است پس به نوشیدن چای ادامه دهید اما با این باور که دارای اثرات شگفت­انگیزی است، در مصرف آن زیاده­روی نکنید.
چای سبز کمی دارای طعم تلخ است اگرچه مقدار پلی­فنول آن بیشتر است لذا اگر به چای سبز عادت ندارید می­توانید غلظت‌های کمتری از آن را بنوشید.
چای فرآوری شده و شیرین شده حاوی کالری زیادی بوده و زیاد مصرف کردن آن­ها، شمارا در مسیری اشتباه قرار می­دهد پس باید اجتناب کنید.
ضمناً افزودن شکر به چای سبز، فواید آن را از بین خواهد برد.

چای لاغری دکتر سینا فرمول ۲ ,قیمت چای دکتر سینا , چای سبز لاغری دکتر سینا , دمنوش گیاهی دکتر سینا , ترکیبات چای لاغری دکتر سینا , چای سبز سینا , دکتر سینا ,

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *