دلایل مصرف و عدم مصرف گیاه رازیانه دکتر سینا

دلایل مصرف و عدم مصرف گیاه رازیانه دکتر سینا

گیاهی که اغلب در آشپزخانه ها به عنوان ادویه مورد استفاده قرار می گیرد و دارای خواص درمانی به نسبت بیشتری است, رازیانه نام دارد. رازیانه که بیشتر از دانه های ان استفاده می شود می تواند برای درمان بیماری های گوارشی نظیر باد شکم یانفخ معده و همچنین بیماری های سو هاضمه تاثیر به سزایی داشته باشد. بهتر است برای معالجه بیماری های ذکر شده و موارد دیگر از نوشیدن دمنوش رازیانه دکتر سینا و یا استفاده از دانه های ان به صورت جویدنی بهره ببرید و فراموش نکنید که از این دمنوش گیاهی به مقدار مشخص و معین استفاده کنید. همانطور که استفاده بیش از حد از هر چیزی باعث جواب معکوس می شود در رازیانه هم از مصرف بیش از حد آن خودداری نمایید و البته اگر دچار بیماری خاصی هستید در رابطه با میزان و مقداراین گیاه مشورت لازم را انجام دهید.

(تصویر۱)

حساسیت برای بیماران آلرژیک با مصرف چای رازیانه سینا

البته گیاه رازیانه سینا برای افرادی که دارای عارضه های الرژیکی هستند می تواند حساسیت ایجاد کند و همچنین بدن افرادی که به خوردن گیاهانی نظیر کرفس و هویج نیز جواب منفی نشان می دهد و در آنها امکان ایجادحساسیت با خوردن رازیانه وجود دارد و رازیانه باعث ایجاد کهیر و خارش و همچنین التهاب در بدنشان گردد بنابراین با دیدن هرگونه حساسیت های ذکر شده در اثر خوردن چای و دمنوش تهیه شده از دانه های رازیانه سینا با پزشک مربوط خود مشورت کرده و بعد اقدام به مصرف چای رازیانه نمایید.

اسپاسم های عضلانی در بدن افراد می تواند در اثر مصرف بیش از اندازه چای رازیانه ایجاد گردد. هرچند نوشیدن این گیاه باعث برطرف نمدن مشکلاتی نظیر برونشیت , مشکلات گوارشی و تنگی نفس می گردد ولی سعی نمایید از این چای به مقدار متعادل و معین استفاده نمایید نه به صورت بیش از اندازه.

(تصویر۲)

تداخل چای رازیانه دکتر سینا با آنتی بیوتیکها

در تحقیقی که در لانگون(مرکز پزشکی) در نیویورک روی افرادی که همزمان از چای رازیانه و آنتی بیوتیکها استفاده می نمودند به این تیجه دست یافتند که مصرف همزمان چای رازیانه با آنتی بیوتیک سبب کاهش جذب آنتی بیوتیک از طریق بدن می گردد . بنابراین اگر از داروهای تشنج و یا خانواده آنتی بیوتیک ها برای درمان بیماریتان استفاده می کنید توصیه می شود ۲ ساعت قبل و بعد از مصرف این داروها از خوردن چای رازیانه چشم پوشی کرده و مصرف آن را به چند ساعت قبل و بعد مصرف این داروها موکول نمایید.

(تصویر۳)

منع استفاده از رازیانه برای بیماران تشنجی

نوشیدن مقدار معین از دمنوش و چای رازیانه برای افرادی که دارای بیماریهای صرع و تشنج هستند یا دچار حملات تشنجی در بدنشان شده اند ,توصیه می شود و در صورت نداشتن هیچ منعی باید افزایش مقدارمصرف بصورت تدریجی در روز انجام شود تا به بدن این بیماران تاثیر بدی نگذارد.

(تصویر۴)

ممنوعیت مصرف رازیانه در افراد مبتلا به سرطان های سینه و تخمدان

سرطان های وابسته به استروژن از قبیل سرطان سینه و تخمدان می باشند. ممکن است درصد خطر ایجاد اینگونه از سرطان ها با مصرف چای رازیانه در زنان افزایش یابد بنابراین توصیه می شود زنانی که دارای سرطان سینه و یا سرطان تخمدان هستند یا در معرض گرفتن این گونه از سرطانهای وابسته به استروژن می باشند تا حد ممکن از نوشیدن چای رازیانه خودداری نمایند.

(تصویر۵)

نکات مهم در مصرف چای رازیانه سینا

  • رازیانه و مصرف دمنوش آن می تواند اثرات منفی از تابش خورشید و حساسیت های ایجاد شده از آن را بدن سبب گردد بنابراین اگر دچار اینگونه از حساسیت ها هستید در نوشیدن چای رازیانه دقت کنید.
  • استفاده از چای رازیانه به همراه داروها و قرص های ضد بارداری که دارای استروژن می باشند توصیه نمی شود چرا که با ایجاد خاصیت تداخلی با داروهای بارداری ممکن است اثر این دارها رادر بدن کم کرده و یا بدون تاثیر نماید.
  • یکی دیگر از مواردی که باید در نوشیدن چای رازیانه به آن توجه نمود در زنان شیرده می باشد البته در طب های سنتی قدیم برای اجاد تحریک در شیردهی مادران از این گیاه استفاده میشد.

 

چای دکتر سینا اصلقیمت چای دکتر سیناچای سبز لاغری دکتر سینادمنوش گیاهی دکتر سیناترکیبات چای لاغری دکتر سیناچای سبز سینادکتر سینا ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *