مصرف منظم چای سبز دکتر سینا و هموستازی

 

مصرف منظم چای سبز دکتر سینا و هموستازی

 

پژوهشگران در یک تحقیق گسترده به اثرات نوشیدن منظم چای سبز سینا بر هموستازی سلولی دست یافته اند، هموستاژی سلولی یعنی مجموعه واکنش هایی که در بدن افراد صورت می گیرد تا سیستم بدن به یک حالت تعادل و پایدار دست یابد. به این منظور مطالعه ای گسترده بر روی ۲۲ نفر که به صورت تصادفی انتخاب شده بودند انجام گرفت تا اثرات نوشیدن چای سیاه بر هموستازی سلولی و چسبانندگی سلول انجام گیرد.

این ۲۲ نفر در مدت زمان ۴ هفته ابتدا فقط روزانه ۲۵۰ میلی گرم آب گرم نوشیدند و در طول این مدت از نوشیدن چای سیاه پرهیز نمودند و در نوبت بعدی باز هم به مدت ۴ هفته به آن ها چای سبز دکتر سینا داده شد و با مطالعه بر روی ادرار این افراد به نتایج جالب توجهی رسیدند.

تصویر شماره ۱

در نتایج این آزمایشات بررسی هایی بر روی  ADP، ۳ دوز کلاژن، غلظت پلاسمایی عوامل انعقادی و فاکتورهای فیبرینولیتیک و غلظت مولکول های چسباننده ی سلول صورت گرفت، فاکتورهای فیبرینولیتیک که در این آزمایش مورد بررسی قرار گرفتند شامل فاکتور ۷، فیبرینوژن، Tpa، PAI و PAI-1  می باشند. همچنین پس از پایان هر دوره بعد از ۲۴ ساعت غلظت متیل گالیک اسید یا همان ۴OMGA در ادرار افراد مورد مطالعه قرار گرفت که این غلظت متیل گالیک اسید به عنوان نشان دهنده ی مقدار پلی فنول های چای سبز لاغری سینا مورد ارزیابی قرار گرفت.

تصویر شماره ۲

همان طور که می دانید انواع مختلف چای از جمله چای سیاه، چای سبز، چای اولانگ و … سرشار از پلی فنول ها هستند که این پلی فنول ها خواص درمانی بالایی در بهبود بیماری ها دارند در این آزمایش نیز نشان داده شد زمانی که پس از نوشیدن آب گرم از افراد آزمایش گرفته شد سطح پلی فنول های موجود در آزمایش آن ها بسیار پایین بوده اما پس از نوشیدن یک هفته چای سیاه و گرفتن آزمایش مجدد نشان داده شد که غلظت متیل گالیک اسید یا همان ۴OMGA به مقدار قابل توجهی در فرد بالا رفته است و این نشان از وجود پلی فنول های سرشار در چای می دهد.

در ادامه این آزمایشات مشخص گردید زمانی که افراد از آب گرم استفاده می کردند غلظت ملکول های چسباننده ی سلول در بدن آن ها بسیار بالا بود و در مقابل پس از مصرف چای سبز سینا و انجام آزمایشات مجدد این نتیجه حاصل شد که غلظت ملکول های چسباننده ی سلول با مصرف چای کاهش چشمگیری می یابند.

تصویر شماره ۳

در بررسی تجمع پلاکت ها در انتهای این آزمایش به این نتیجه رسیدیم که مورد تجمع پلاکت ها در هر دو حالت نوشیدن آب و نوشیدن چای سبز دکتر سینا یک اندازه بوده و تغییری نداشته و همچنین فیبرینولیتیک و فاکتورهای انعقادی نیز در هر دو حالت آزمایش یک نتیجه و یک مقدار را به ما نشان داد، پس نتیجه می گیریم مصرف چای و جایگزین کردن آن به جای آب تاثیری بر فاکتورهای انعقادی، تجمع پلاکت ها و همچنین فیبرینولیتیک نداشته است و سطح این ترکیبات در دو حالت نوشیدن آب و نوشیدن چای در بدن فرد به یک اندازه بوده است.

همان طور که در بالاتر نیز ذکر کردیم این مطالعه نشان داد تاثیر اصلی مصرف چای سیاه بر سطح غلظت ملکول های چسباننده ی سلول و تعدا پلی فنول ها بوده است، پس می توان به این نتیجه دست یافت که با کاهش غلظت ملکول های چسباننده سلول یا همان  Pسلکتین محلول سیستم قلب و عروق در شرایط بهتری قرار می گیرند و اگر افرادی که دچار مشکلات قلبی و عروقی هستند با مصرف چای به بهبود و سلامت بدنی خود کمک کرده اند.

چای لاغری دکتر سینا اصل , قیمت چای سینا , چای سینا , دمنوش گیاهی لاغری دکتر سینا , چای سبز دکتر سینا اصل , چای دکتر سینا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *