مصرف دارچین دکتر سینا سبب افزایش قدرت یادگیری

مصرف دارچین دکتر سینا سبب افزایش قدرت یادگیری

آیا تا کنون درباره ی رابطه ی دارچین و افزایش قدرت یادگیری شنیده اید؟ مصرف دارچین و افزایش قدرت یادگیری مسئله ای است که محققان و دانشمندان دانشگاه راش که یک دانشکده ی پزشکی نیز می باشد به آن پرداخته اند.

تصویر شماره ۱

محققان دانشگاه راش که در امریکا واقع است می گویند استفاده از دارچین و چای سینا افزایش قدرت یادگیری باهم ارتباط مستقیمی دارند. محققان دانشکده ی پزشکی این دانشگاه با انجام آزمایش بر روی موش های آزمایشگاهی و خوراندن دارچین به آن ها متوجه شدند که قدرت یادگیری در این موش ها نسبت به قبل بالا رفته است و خوردن دارچین برای موش ها افزایش سطح یادگیری را به دنبال داشته است. اگر به دنبال راه حلی برای افزایش قدرت یادگیری خود و یا فرزندانتان هستید استفاده از دارچین یکی از بی خطر ترین و آسان ترین راه ها برای رسیدن به این مهم می باشد، پس به شما پیشنهاد می کنیم از تاثیرات دارچین و  چای سبز دکتر سینا افزایش قدرت یادگیری غافل نگردید.

تصویر شماره ۲

همان طور که می دانیم قدرت یادگیری در انسان های مختلف متفاوت می باشد، برخی به صورت خدادادی دارای قدرت یادگیری بالایی هستند و برخی با تمرین و ممارست به سطح یادگیری بالایی می رسند و برخی در این زمینه به طور طبیعی ضعیف هستند، و هرچه تمرین می کنند و راه های مختلفی را امتحان می کنند این قدرت در آن ها افزایش نمی یابد .

در حال حاضر با پیشرفت زیاد علم باز هم محققان نتوانسته اند درباره ی علل عصبی و سیستماتیک در یادگیری ضعیف، اطلاعات دقیق و قابل قبولی را ارائه دهند. در مغز انسان بخشی به نام هیپوکامپ وجود دارد که بر روی یادگیری انسان تاثیر دارد، محققان با بررسی این بخش در افرادی که قدرت یادگیری پایینی دارند و افرادی که قدرت یادگیری بالایی دارند دریافته اند که این قسمت از مغز در افرادی که استعداد بالایی در یادگیری دارند مقدار پروتئین CREB زیاد و پروتئین GABRA5 کمتری را دارا می باشد. حال می خواهیم ببینیم مصرف دارچین و چای لاغری دکتر سینا افزایش قدرت یادگیری تاثیری بر هیپوکامپ دارد یا نه؟

تصویر شماره ۳

پروتئین CREB به پروتئینی گفته می شود که به صورت حافظه بوده و مسئولیت یادگیری را در مغز بر عهده دارد و پروتئین GABRA5 مسئولیت تولید و هدایت بازدارنده در مغز را عهده دار می باشد.

اکنون با در دست داشتن این اطلاعات علمی خواهیم دید تاثیر دارچین و افزایش قدرت یادگیری به چه صورتی است؟ در طول این آزمایشات بر روی موش های آزمایشگاهی محققان دانشکده پزشکی راش دریافتند که دارچین در بدن موش ها به ماده ای به نام بنزوات سدیم تبدیل می گردد، نکته ی قابل تامل آنجاست که بنزوات سدیم در داروسازی، در تولید داروهایی مصرف می گردد که برای درمان بیماران آسیب های مغزی مورد استفاده قرار می گیرند، پس به طور قطع دارچین نیز تاثیراتی بر مغز دارد.

تصویر شماره ۴

اما حال می خواهیم ببینیم بنزوات سدیم چه تاثیری در بدن داشته و به چه صورت عمل می کند؟ آیا دارچین و افزایش قدرت یادگیری و بنزوات سدیم ارتباطی باهم دارند؟

در این آزمایش که بر روی موش ها انجام گرفت، متوجه شدند که پس از ورود دارچین به بدن موش ها و تبدیل آن به بنزوات سدیم، بنزوات سدیم به مغز موش ها رفته بر روی پروتئین های CREB و GABRA6 تاثیر می گذارد و سطح پروتئین CREB را بالا برده و متقابلا سطح پروتئین GABRA5 را کاهش می دهد در این حالت نورون های هیپوکامپ قابلیت انعطاف پیدا نموده و همین امر سبب می گردد قدرت یادگیری در موش ها تغییر یافته و به عبارتی افزایش پیدا کند.

 

چای دکتر سینا اصل ,قیمت چای دکتر سینا , چای سبز لاغری دکتر سینا , دمنوش گیاهی دکتر سینا , ترکیبات چای لاغری دکتر سینا , چای سبز سینا , دکتر سینا ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *