در مورد آویشن کوهی دکتر سینا بیشتر بدانید

در مورد آویشن کوهی و چای دکتر سینا بیشتر بدانید

گیاهی با ساقه‌های بنفش و نازک و کوتاه، گل‌های قرمز و گلبهی شکل، که در جنگل‌ها، تپه‌ها، اراضی غیر مزروع و جاده‌ها به طور خودرو، می روید. برگ‌های این گیاه شبیه به برگ آویشن، بیضی شکل است، به طوری که در مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند. در فرانسه نیز از این آویشن قرمز سینا همانند آویشن معطر استفاده می‌کنند.

در ایران آویشن دکتر سینا به خصوص در شهرهای لاهیجان، آستارا، طالش، یافت می‌شود. ضمادی از گل و برگ این گیاه برای دردهای روماتیسمی  و مقابل مفید و نافع است.

محمد ذکریای رازی می‌گوید: (آویشن کوهی که نام دیگر آن صعتر است).

صعتر و تمام انواع مختلف آن سبب افزایش حرارت بدن شده و باعث خروج باد می‌شود و در هضم غذا به اشخاص سرد مزاج کمک می‌کند. این گیاه دارای خواص مقوی معده، خلط‌آور، ضد درد و تشنج، عرق‌آور، قاعده‌آور، درمان نفخ شکم، نیروبخش می‌باشد.

به این شکل که برای برطرف کردن تلخی جوشانده  چای لاغری سینا آن را با عسل می‌خورند. از آویشن کوهی لاغری دکتر سینا در جلوگیری از خونریزی بینی استفاده می‌شود. به این ترتیب که ۲۰ الی ۲۵ گرم از این گیاه را باید در یک لیتر آب جوشانده و سپس استفاده کرد.

بیمارانی که به روماتیسم و یا ورم مفاصل مبتلا هستند، باید برگ و گل آویشن کوهی  و چای سبز سینا را حرارت بدهند. به این شکل که آنها را در ظرفی ریخته و روی آتش و حرارت بگذارند، تا گرم شود و سپس می‌توانند، به عنوان ضماد، بر روی عضو درد گرفته قرار دهند و سپس آن را ببندند.

همچنین از عرق این گیاه به صورت مایع در داروهای چشمی استفاده شود.

خرید چای لاغری دکتر سینا ,قیمت چای لاغری دکتر سینا , چای سینا , دمنوش گیاهی لاغری دکتر سینا , چای سبز دکتر سینا 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *