خواص چای سبز دکتر سینا برای پوست

 

خواص چای سبز دکتر سینا برای پوست

چای سبز سینا برای پوست به ویژه پوست صورت به سبب داشتن آنتی اکسیدان های فراوان بسیار مفید است. تحقیقات صورت گرفته درباره اثر مصرف چای سبز برای پوست نشان می دهند که چای سبز می تواند حتی برای درمان جوش و آکنه نیز استفاده شود. مصرف عصاره چای سبز برای روشن تر و زیباتر شدن پوست صورت بسیار موثر و مفید می باشد و آن را می توان به عنوان یکی از داروهای درمانی طبیعی بدون عوارض برشمرد.

در این مقاله روش های متفاوت و کاملا موثر استفاده از چای سبز برای پوست شرح داده می شوند و الگوگیری از این روش ها نشان می دهد که چگونه چای سبز میتواند برای پوست شادابی و روشنی را به ارمغان بیاورد.

تصویر ۲

 

 

ماسک چای سبز سینا برای پوست

دمنوش چای سبز را بنوشید، تداول استفاده از چای سبز خاصیت های درمانی آن را به مرور زمان افزایش می دهد. بعد از هر بار تهیه دمنوش میتوان چای کیسه ای را نگه داشت و از محتویات آن برای درست کردن یک ماسک فوق العاده استفاده کرد. تفاله ی چای را درون یک کاسه بریزید و با اضافه کردن مقداری عسل، ماسک چای سبز برای پوست آماده است. ابتدا باید پوست صورت را تمیز کرد تا با قرار دادن ترکیب آماده شده بروی صورت از خواص فوق العاده آن بهره مند شد. ده دقیقه پس از قرار دادن ماسک نیز می توان آن را شست.

استفاده از این ماسک طبیعی به جای خرید ماسک های آماده و تداول در مصرف آن می تواند روشنی و شادابی را به پوست صورت هدیه دهد.

دمنوش چای سبز لاغری سینا

شستشوی صورت با چای سبز به سبب داشتن آنتی اکسیدان باعث فعال شدن فویک ها و ویتامین ب می شود. همچنین به علت داشتن کافئین باعث افزایش گردش خون و آرامش و شادابی در پوست خواهد شد. کافیست برای این کار چای سبز را دم کرده و اجازه سرد شدن به آن داد. پس از شستشو صورت با چای و آب کشیدن صورت با آب سرد، متوجه تاثیر استفاده از چای برای پوست صورت خواهید شد.

پاک کنندگی چای سبز سینا برای پوست

استفاده از چای سبز برای پاک کردن صورت باعث درخشان شدن صورت می شود. برای درست کردن پاک کننده صورت باید ابتدا چای کیسه ای را درون آب جوش گذاشت سپس تفاله آن را در یک کاسه خالی کرد. برای ساختن ترکیب پاک کننده چای سبز برای پوست باید مقداری مواد پاک کننده صورت را با تفاله چای کیسه ای مخلوط کرد. برای تاثیر گذاری بیشتر پاک کننده چای سبز برای پوست بهتر است محتوای چای سبز آن بیشتر از کرم های پاک کننده باشد. با قرار دادن این ترکیب به روی پوست و شستن آن با آب پس از ۵ دقیقه میتوان از خواص چای سبز برای پوست صورت بهره مند شد.

تصویر ۳

بخار چای سبز

از چای سبز سینا می توان در قالب بخور نیز استفاده کرد. به این صورت که  می توان محتوای چای کیسه ای را در یک ظرف آب جوش ریخته و با بخار آب و چای سبز از بخور آن برای باز شدن مجرای بینی و بهبود ریه ها استفاده کرد.

افشانه چای سبز و گلاب

برای تهیه افشانه چای سبز و گلاب ابتدا باید مقداری گلاب را جوشاند، سپس گلاب در حال جوش را در ظرفی ریخت و چای سبز را به صورت کیسه ای درون آن قرار داد. بعد از ۳ تا ۵ دقیقه چای کیسه را از ظرف خارج کرده و مایع سرد شده ی گلاب و عصاره ی چای سبز را در درون یک افشانه بریزید. این افشانه را می توان در یخچال نگهداری کرد . استفاده از این افشانه برای شست و شوی صورت سبب سفت شدن پوست گونه ها و صورت و درخشان شدن آن می شود. همچنین صبح ها از این افشانه برای رفع و کم کردن پف اطراف چشم می توان استفاده کرد. چای سبز به خاطر داشتن کافئین به افزایش جریان خون در لایه های زیر پوستی کمک می کند.

تصویر۴

 پاک کننده ی صورت چای سبز

دم کرده ی چای سبز را درون یک ظرف استریل در دار میریزیم و با استفاده از پنبه های توپی و قرار دادن آن درون دمنوش چای سبز، محلول پاک کننده صورت چای سبز آماده برای استفاده می شود. می توان با استفاده از پنبه های آغشته به دمنوش چای سبز، روزی ۲ بار صورت را شست وشو داد. ظرف دمنوش باید در جای تاریک و خنک نگهداری شود.

 

چای سبز سینا  و ماست

آخرین مورد ماسک چای سبز و ماست می باشد که برای تهیه آن باید ابتدا چای سبز را در یک قوری آب جوش دم کرد. پس از خنک شدن چای و خارج کردن کیسه آن، تفاله های چای را روی پوست صورت ( به جز پوست اطراف چشم) بمالید. پس از ۵ دقیقه، مقداری از ماست پرچرب را به روی ماسک چای سبز بیافزایید. پس از ۵ دقیقه می توان ماسک چای و ماست را از روی صورت پاک کرد. همچنین از مایع چای سبز برای شستشویی گردن نیز می توان استفاده کرد.

 

چای لاغری سینا فرمول ۲  ,قیمت چای لاغری دکتر سینا , چای سینا , دمنوش گیاهی لاغری دکتر سینا , چای سبز دکتر سینا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *