از بهترین خواص های چای دکتر سینا بیشتر بدانید

از بهترین خواص های چای دکتر سینا بیشتر بدانید

همان طور که می دانید محبوب ترین نوشیدنی در بین مردم جهان چای و دمنوش های دکتر سینا می باشد، تاریخچه ی گیاه شناسی نشان می دهد که چای برای اولین بار در کشور چین یافت گردید. چای ها در انواع مختلف از جمله چای سیاه، چای سبز، چای قرمز و… می باشند که تمامی این چای ها از درختچه ای به نام کاملیا سیننسیس به عمل می آید که این گیاه همیشه سبز می باشد و دمنوش ها نیز از قسمت های مختلف گیاهان مانند برگ، ریشه، میوه، ساقه و … به دست می آیند. در این مقاله به خواص دمنوش و چای سینا  و مصرف روزانه آن ها در درمان ده بیماری می پردازیم.

تصویر شماره ۱

تصویر شماره ۲

  • خواص دمنوش و اضطراب

اگر شما هم از افرادی هستید که در طول روز دچار استرس و اضطراب می شوید، از خواص دمنوش بابونه غافل نگردید. در طب گیاهی از بابونه برای تسکین و التیام انواع دردها و امراض استفاده می شده است و یکی از خواص مهم آن آرامش دهنده بودن است. اگر این دمنوش را به مدت به صورت مرتب در طول ۸ هفته میل نمایید خواهید دید که تمامی علائم استرس و نگرانی از وجود شما بیرون خواهد رفت، همچنین برای درمان اضطراب می توانید از خواص دمنوش های چای سبز و چای سینا نیز استفاده نمایید، در این دو نوع چای آل تیانین که نوعی اسید آمینه می باشد وجود دارد که موجب آرامش در بدن می گردد و هرچه زمان دم کشیدن این نوشیدنی ها بیشتر شود خاصیت آرام بخشی آن نیز بیشتر می گردد. آل تیانین تاثیر عجیبی در ایجاد ارامش دارد به طوری که محققان می گویند اگر پیش از خواب ۲۰۰ میلی گرم از این اسید آمینه را مصرف کنید کاملا بدون استرس و اضطراب می خوابید.

تصویر شماره ۳

معمولا در حدود دو هفته پیش از شروع قاعدگی زنان دچار سندروم قاعدگی می گردند که دارای علائمی مانند افزایش اشتها، مشکلات گوارشی و گاهی موجب افزایش وزن و تحرک پذیری نیز می گردد، برای دوران PMS و یا همان دوران سندروم قاعدگی خواص دمنوش ها را فراموش نکنید، بهترین نوشیدنی در این دوران، نوشیدنی است که کافئین نداشته باشد. زیرا کافئین موجود در نوشیدنی ها اگر در این دوران مورد استفاده قرار گیرد باعث می گردد سطح هورمون ها بالا رفته و علائم سندروم PMS را تشدید نماید. یک دمنوش مناسب برای این دوران دمنوش بابونه می باشد، خواص دمنوش دکتر سینا باعث می گردد درد گرفتگی عضلات در این دوران کاهش یافته و همچنین اضطراب و استرس را از بین می برد و خاصیت آرام بخشی دارد.

تصویر شماره ۴

  • آکنه و دمنوش

آکنه یکی از معمول ترین بیماری های پوستی می باشد که ممکن است برای همگی ما رخ داده باشد و دلیل به وجود آمدن آن یکی بهم خوردن تعادل هورمون های بدن می باشد و دیگری بسته شدن منافذ پوستی است، آکنه همچنین ممکن است در قسمت هایی مانند کمر، شانه و قفسه سینه به صورت جوش یا ضایعه پوستی ایجاد گردد. برای درمان این بیماری پوستی می تون از خواص دمنوش هایی مانند نعناع، بابونه ورویبوس کمک گرفت، این دمنوش ها برای بهبود آکنه مناسب هستند زیرا در درون این دمنوش ها ترکیباتی مانند روی و آلفاهیدروکسی اسید می باشد که این مواد مغذی برای رفع آکنه و مشکلات پوستی مانند خشکی و آفتاب سوختگی بسیار مفید هستند، از دیگر خواص دمنوش بابونه این است که خاصیت ضد التهابی برای پوست داشته و برای   بیماری رزاسه بسیار مفید می باشد زیرا این بیماری پوست را ملتهب و قرمز می کند و دمنوش بابونه از تشدید این التهابات جلوگیری می نماید.

چایی لاغری دکتر سینا ,قیمت چای لاغری دکتر سینا , چای سینا , دمنوش گیاهی لاغری دکتر سینا , چای سبز دکتر سینا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *