آناسون چینی و شباهت آن با چای سبز لاغری دکتر سینا

آناسون چینی و شباهت آن با چای سبز لاغری دکتر سینا

ایلیسیوم و ثروم (نام‌های دیگر: آناسون هندی، آناسون ستاره‌ای)
این گیاه از خانواده مانولیاها می‌باشد و وطن اصلی و محل پیدایش آن جنوب شرقی آسیا شناخته شده است. امروزه نمونه‌های زیادی از این گیاه در کشورهای چین و ویتنام استحصال می‌شود که در طول سال برگ‌هایش را به هیچ وجه نمی‌ریزد و گیاهی بسیار حساس به شمار می رود. شکل برگ‌ها و گل‌های آن به دلیل شباهت به ستاره به نام آناسون ستاره‌ای نیز معروف است. آناسون چینی به حالت درختچه رشد می‌نماید و طول آن مابین ۹- ۵/۴ متر می‌باشد. از برگ و بدنه آن بوی بسیار دلپذیری ساطع می‌شود و رنگ سبز بسیار روشن و ملایم آن به گونه‌ای است که آدمی از رویت ظرافت آن به تحیر می‌افتد. برگ‌هایش به شکل منحنی و قلب کشدیه و دراز به نظر می‌‌رسد و با رشد خود رنگ تیره سبز را به خود می‌گیرد.
گل‌های این گیاه دارای گلبرگ‌های زیادی بوده و به شکل ستاره‌ای است که در فصل تابستان شکوفا می‌شوند و رنگ زرد و یا سفید متمایل به زرد را دارند. در برخی از نمونه‌ها رنگ‌های کبود و یا بنفش روشن نیز دیده شده است که این گونه بسیار نادر می‌باشد.
گل‌ها با بزرگ شدن به شکل ستاره کامل در می‌آیند و به تدریج تبدیل به میوه شده و رنگ میوه‌ها خاکستری و یا قهوه‌ای روشن می‌باشد. میوه‌های به عمل آمده دارای ۹- ۶ پره بوده که هر کدام از این میوه‌های ستاره مانند حاوی یک عدد تخم می‌باشند. این گیاه غالبا جاهای کم آفتابی، نسبتا گرم و ملایم و پر از جریان آب را دوست دارد و در خاک‌های نرم به خوبی پرورش می‌یابد. آناسون چینی امروزه به وسیله تخم هایش پرورش و تکثیر داده می‌شوند و به دلیل مناسب بودن شرایط آب و هوایی منطقه جنوب شرقی آسیا، تولید آن روزافزون بوده است.
میوه‌های آناسون چینی حدود ۶- ۴ درصد روغن فرار آنئتول را در خود احتواء نموده و از این بابت یکی از گیاهان آکنده از این روغن به حساب می‌آید. به دلیل داشتن همین روغن است که بسان سایر همنوعان خود عطر و بوی خوشایندی دارد. از اسانس این گیاه در اروپا در ساخت دارو و تغییر مزه و بوی برخی از داروهای تلخ مزه استفاده می‌شود و در قنادی نیز مصرف دارد.

تاثیرات طبی و نحوه استفاده از آن:
با توجه به خصوصیات مفید این گیاه برای کسب سلامتی انسان، علاقه زیادی به پرورش این گیاه ایجاد شده است که به اختصار می‌توان فواید این گیاه را به ترتیب ذیل بیان داشت:
۱) این گیاه بر روی جهاز هضمی و یا به عبارتی سیستم گوارشی تاثیر بسزایی دارد. مصرف عصاره آن اشتها را زیاد کرده و هضم غذا را آسان‌تر می‌نماید. از بروز و تولید گازهای نفخ‌آور در معده و روده‌ها جلوگیری می‌کند.
۲) عرق‌آور بوده و دارای خاصیت آنتی باکتریولوژیک می‌باشد.
۳) از بروز التهابات راه‌های تنفسی و سرفه جلوگیری کرده و برونشیت را درمان می‌کند و به نوعی داروی تسکین دهنده به حساب می‌آید. اگر این دارو به همراه دیگر داروهای بر طرف کننده التهابات سینه و برونشیت و سرفه مصرف شود، تاثیرات آنها را افزایش می‌دهد.
۴) از ناراحتی‌های روماتیسم جلوگیری کرده و در صورت وجود چنین ناراحتی از افزایش و بروز مجدد ممانعت به عمل آورده و مقدار درد را کاهش می‌دهد.
• برای بهره‌گیری از این گیاه بهتر است تخم‌های رسیده گیاه آناسون چینی را درون ظرفی به مقدار ۱ یا ۲ قاشق بریزید و به آرامی آنها را فشار دهید تا له شوند و عصاره آنها با آب مخلوط شود. سپس یک لیوان آب داغ و جوشیده را بر روی آن بریزید و رویش را محکم ببندید و مدت ۱۰- ۵ دقیقه منتظر بمانید.
پس از آن محلول نوشیدنی حاصل خواهد شد که روزانه دو یا سه بار از آن بنوشید. اگر برایتان وقت‌گیر نباشد روزانه سه بار این محلول را به اندازه یک لیوان درست کرده و بخورید تا نتیجه مطلوب عاید شود. اگر از بابت گوارش ناراحتی دارید، بهتر است ۲۰- ۱۵ دقیقه قبل از صرف غذا محلول را بنوشید تا تاثیر مثبتی بگیرید. اگر دچار روماتیسم هستید با محلول محل‌های مورد نظر را چندین بار بشویید و ماساژ دهید.

 

چای لاغری دکتر سینا فرمول ۲ ,قیمت چای دکتر سینا , چای سبز لاغری دکتر سینا , دمنوش گیاهی دکتر سینا , ترکیبات چای لاغری دکتر سینا , چای سبز سینا , دکتر سینا ,

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *